top of page

Міжнародний день просвіти з питань мінної безпеки

  • Фото автора: админ
    админ
  • 13 хвилин тому
  • Читати 2 хв

4 квітня – Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, що пов’язана з розмінуванням. Цей день започатковано ООН у 2005 році з метою привернення уваги людства до проблеми мінної загрози, перешкодити використанню державами мін і подібних вибухових пристроїв, покращення поінформованості суспільства з цього питання, пошуку методів їхнього знищення на території держав, організації навчання з мінної безпеки. Сьогодні Україна вважається однією з найбільш постраждалих від мін країною. Безпека завжди є пріоритетом, і знання правил та уміння діяти в екстремальних ситуаціях є важливими навичками для кожної людини.

У грудні 2005 року Генеральна асамблея ООН оголосила 4 квітня Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов'язаній із розмінуванням.

Головна мета: привернути увагу до проблеми мінної загрози, покращення поінформованості суспільства про мінну небезпеку.

 У  3-А класі  був  проведений Інтерактивний  урок із  мінної  безпеки. Під час уроку, виконуючи завдання  квесту ,  діти  вчилися  обирати безпечний  маршрут  свого  руху,  розпізнавати вибухонебезпечні    предмети , викликати  службу порятунку.  Урок завершився демонстрацією  учнівських  малюнків. У  результаті своєї  діяльності  учні  пригадати,  повторили  й закріпили  правила  з мінної безпеки.

В 9-А кл проведено годину безпеки"Обережно, вибухонебезпечний предмет"

Учні  отримали знання, які допоможуть зберегти життя. Обговорили небезпечні ситуації, які трапляються в житті. Зробили висновок: у  будь-якій небезпечній ситуації не треба панікувати, а потрібно зосередитися і діяти. Усвідомили, що наше життя, на жаль, змінилось,небезпек у ньому стало більше, і будь-який предмет може нести загрозу нашому здоров’ю і життю.

В 8-А класі відбувся інформаційний виховний захід ”Мінна безпека”.

Пройшли цікаві тематичні завдання. Метою заходу було підвищити обізнаність про загрозу, яку несуть вибухонебезпечні предмети для здоров'я та життя людей.

Інформаційна хвилинка у 4-А класі "Не підходь,тебе чіпай, 101 набирай!"

Україна є найбільш замінованою країною у світі. Через війну в  країні заміновано значні частини територій. На деокупованих територіях виявлено протитанкові та протипіхотні міни, міни-пастки, міни-розтяжки, касетні боєприпаси, велику кількість снарядів, що не розірвалися. Тисячі боєприпасів залишаються нездетонованими після ворожих обстрілів. А ще замінованими можуть бути будь-які побутові речі, дитячі іграшки, будинки, поля, дитсадки та покинута техніка.

Окрім того, що міни безпосередньо несуть смертельну загрозу та небезпеку травмувань, вони на довгі роки можуть зробити недоступними родючі українські поля для сільськогосподарських робіт. А відтак, міни загрожують Україні спустошенням, але не безнадією.Разом ми подолаємо і цю небезпеку. І перший крок до боротьби з цією загрозою - це знання. Адже хто обізнаний - той захищений!

5-а клас, урок Мінної безпеки

В 6-Б класі пройшла інформаційна година на тему "Мінна безпека: важливі правила для кожного".

Мета заходу: ознайомити здобувачів освіти з правилами безпеки в зоні, де можуть бути міни; розглянути корисні поради та інформацію про те, що робити у випадку небезпеки та як уникнути небезпечних ситуацій.

За статистичними даними, один день війни - це  5 днів розмінування. Проте люди зазнають травм та гинуть від мін та інших вибухонебезпечних предметів навіть за відсутності активних бойових дій. І кількість таких постраждалих щодня збільшується. Це реалії сьогодення. Ми всі повинні пам’ятати, що загроза вибуху може бути прихована у непомітних і на перший погляд безпечних, побутових речах. Сьогодні,4 квітня Учні 1-А класу ознайомилися  з  базовими правилами безпечної поведінки і діям  у разі виявлення мін та інших вибухонебезпечних предметів. Знання та дотримання цих правил допоможе врятувати не одне життя!




Comentarios


bottom of page