7 листопада відбулася Х обласна науково-практична конференція «Досягнення та виклики національно-патріотичного виховання в регіоні».
Педагоги заходу долучились до різноманітних секцій конгресу, а саме: Вплив історико-культурної спадщини на формування національної ідентичності. На секції освітнього конгресу розглянули важливі питання сучасної української ідентичності та національної свідомості. Основну увагу було приділено законодавству, що стосується формування національної і громадянської ідентичності, а також особливостям світогляду українців в умовах сучасних викликів і змін.
Однією з ключових тем стала важливість збереження історико-культурної спадщини як невід’ємної частини становлення незалежної України. Учасники обговорили, як національні цінності, культурні пам'ятки й традиції сприяють єднанню суспільства та формуванню відчуття належності до своєї країни.
Секція також охопила практичні аспекти реалізації програм, що спрямовані на посилення національної ідентичності серед молоді. Важливу роль у цьому процесі відіграють освітні ініціативи, спрямовані на підвищення обізнаності школярів та студентів про історію, культуру та цінності українського народу.
На секції освітнього конгресу під назвою "Всеохоплюючий виховний простір в системі освіти у поступі до формування української національної та громадянської ідентичності" обговорювали найважливіші аспекти патріотичного виховання та ролі національних цінностей у сучасній школі. Спікери поділилися власним досвідом та практичними підходами, спрямованими на формування у молоді глибокого розуміння своєї ідентичності.
Одним з цікавих елементів стали вправи-криголами, що налаштовують учнів на продуктивну роботу і водночас включають елементи національної культури. Це допомагає створити атмосферу єдності та патріотизму, зберігаючи українські традиції та цінності як частину освітнього процесу.
Особливу увагу було приділено темі цінностей як основи виховання: спікери наголосили, що виховання починається з передачі базових моральних принципів і національних цінностей, що сприяє розвитку свідомих і активних громадян. Учасники також обговорили значення національно-патріотичного виховання як основного інструменту формування громадянської позиції в сучасних школах.
Заключним акцентом став обмін ідеями щодо інтеграції патріотичних елементів у різні аспекти навчання, де освітяни поділилися кращими практиками включення національних цінностей у кожний урок, незалежно від його предметної спрямованості. Це підсилює єдність та сприяє розвитку гармонійної, патріотично налаштованої молоді.
Секція продемонструвала важливість всеохоплюючого виховного простору як основи для розвитку свідомого, активного покоління, яке гідно представляє Україну в світі.
У межах цієї конференції здійснила роботу секція «Розвиток мовлення молодого покоління українців як наскрізний компонент освітнього процесу в НУШ»
Неможливо бути справжнім патріотом своєї країни, якщо ти не знаєш і не любиш рідної мови. Для здобувачів освіти є дуже важливою комунікативна компетентність, яка виявляється у здатності успішно користуватися мовою (всіма видами мовленнєвої діяльності) у процесі спілкування, пізнання навколишнього світу, вирішення життєво важливих завдань. Однак, ми живемо у світі digitalnative, покоління, яке вважає рідним світ цифрових технологій. З одного боку, ці технології дуже допомагають, особливо під час дистанційного навчання, а з іншого боку, впливають негативно, тому що учні багато часу проводять за гаджетами, і це приводить до погіршення навичок вести діалог, висловлювати думку на письмі. І тут важливо правильно поєднати інновації і традиційні методики, щоб створити динамічне та захоплююче навчальне середовище.
Своїм досвідом поділилися Тетяна Гатеж ( учитель української мови та літератури Костянтинівського ЗЗСО І – ІІІ ст. № 16), Гордієнко Оксана (вчитель української мови та літератури Нікольської гімназії «Софія» з загальноосвітньою школою І ступеня № 1), Бойко Георгій ( учитель Новоукраїнський ЗЗСО Вугледарської міської ради), Вакал Тетяна (вчитель початкових класів, заступник директора з НВР Нововодянської ЗОШ і – ІІ ст. Білозерської міської ради), Горелова Надія (вчитель англійської мови Часов’ярського опорного закладу загальної середньої освіти № 17), Кирій Наталя (вчитель української мови та літератури та літератури, зарубіжної літератури Дружківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ст.№ 17), Легуцька Алла (вчитель української мови та літератури Верхньокам’янської ЗОШ І – ІІ ст. Званівської сільської ради Бахмутського району). Вони активно використовують в свої роботі відео, аудіо, інтерактивні вправи, штучний інтелект, криголами, інтерв’ю з вигаданим персонажем, комікси, медіатексти, створюють відеоблоги та проєкти. Так, учні Новоукраїнського ЗЗСО створили краєзнавчий проєкт «Новоукраїнка – степова перлина Донбасу», частиною якого було написання есе про рідне село, створення історії школи. Навіть на уроках англійської мови можна говорити про любов до рідного краю, порівнюючи українські та англійські традиції, створюючи ігри «Our Heroes», «Ukrainian Symbols Bingo».
Підсумовуючи вищезгадане, хочеться сказати, що наші учні і вчителі – дуже талановиті, і робота, яку вони проводять з національно-патріотичного виховання дуже корисна і важлива. Тож ознайомлення з їх досвідом було для слухачів дуже корисним і цікавим.
Цей конгрес підкреслив значення національної ідентичності як основи для подальшого розвитку незалежної, згуртованої та свідомої України.
Comments